3363554-data-database-gdpr-secure-user_107603

WHOIS Privacy teenus puudutab rahvusvahelisi domeene (näiteks, kuid mitte ainult: .com, .info, .net, .org, …). Domeeni registreerimisel nõuab rahvusvaheline katusorganisatsioon ICANN registreerijalt isikuandmeid, sealhulgas täisnimi, aadress, telefoninumber ja e-posti aadress. Registreerija andmed on peale domeeni registreerimist avalikkusele nähtavad WHOIS otsingute kaudu. Teiste hulgas on need andmed kättesaadavad turundajatele ja rämpsposti saatjatele. Me ei soovi alati ju kõigile oma andmeid avaldada? Mõnikord on meie kodulehekülg selline, mida ilmtingimata ei soovi oma nimega seostada töö või eraelu privaatsuse kaitseks.

Kui te otsustate tellida WHOIS Privacy teenuse, siis kuvatakse domeeni omaniku kohta järgmised andmed:

  • Registrant Contact Information:
  • Name: Contact Privacy Inc. Customer 0123456789
  • Organization: Contact Privacy Inc. Customer 0123456789
  • City: Toronto
  • State: ON
  • Zip: M6K 3M1
  • Country: CA
  • Phone: +1.4165385457
  • Email: yourdomain.tld@contactprivacy.com

Kolm põhjust, miks on WHOIS Privacy privaatsusteenus oluline:

1. Teie identiteedi ja privaatsuse kaitsmine

WHOIS Privacy aitab vältida teie nime seostamist mõne kodulehe või domeeninimega, kui te seda ei soovi. Tänapäeva maailmas on võimalus säilitada anonüümsus kulda väärt ressurss. Seega, kui te ei soovi avaldada koos oma nime, telefoni numbrit, e-posti aadressi ja tavalist aadressi, WHOIS Privacy on teie jaoks.

2. Soovimatute pakkumiste vältimine

Avalikult saadavaid kontaktandmeid kasutatakse sageli lisaks tavalisele rämpspostitustele ka erinevate müügipakkumiste tegemiseks – võltsitud teavitused domeenide pikendamiseks (domeenide kaaperdamise katsed), pakkumised registreerida olemasolevale domeenile sarnane domeen (mõnikord kaasneb ähvardus registreerida see ise). Soomes saadeti pakkumisi ka tavapostiga klientidele koju.

3. Rämpsposti vältimine

Rahvusvaheliste domeenide WHOIS andmed on üks allikas, kust spämmerid saavad endale vajalikud toimivad e-posti aadressid, milledele rämpsposti saata. Eriti nüüd, kus rahvusvaheliste domeenide puhul nõutakse, et e-posti aadress peab olema toimiv ja seda isegi kontrollitakse.

Kontrolligem ise, milliseid andmeid me avaldame enda kohta internetis.

WHOIS Privacy teenuse tellimine/haldamine

Kuidas tellida WHOIS Privacy teenus domeeni registreerimisel?

– Domeeni registreerimisel tuleb WHOIS Privacy teenuse tellimiseks märkida tellimusel linnuke kasti “WHOIS Privacy teenus”.

Kuidas tellida WHOIS Privacy teenus juba registreeritud domeenile?

– Teenuse aktiveerimiseks tuleb siseneda kliendialasse, valida menüüst “Domeenid”, klikata vastaval domeenil ja järgneval lehel valida “Lisa domeenile WHOIS andmete privaatsuse teenus”.

Kuidas loobuda WHOIS Privacy teenusest?

– teenusest loobumiseks tuleb siseneda kliendialasse, valida menüüst “Domeenid”, klikata vastaval domeenil ja järgneval lehel valida “Eemalda domeenilt WHOIS andmete privaatsusteenus”.

NB! WHOIS Privacy teenusest loobumisel muutuvad domeeni omaniku andmed avalikuks. Kui hiljem otsustate selle teenuse uuesti aktiveerida, siis tuleb arvestada sellega, et perioodil, mil teenus ei olnud aktiivne, leidsid botid üles teie domeeni omaniku kontaktandmed ja teenuse uuesti aktiveerimisest ei pruugi enam kasu olla.

Radicenter 2024